úvod

zápis

přihláška

kontakt

VÝTVARNÁ PŘÍPRAVKA JE ZAMĚŘENA NA PŘÍPRAVU ŽÁKŮ 5. - 9. ROČNÍKŮ ZÁKLADNÍCH ŠKOL K TALENTOVÝM ZKOUŠKÁM NA STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY.

Otevřena je i pro studenty středních uměleckých škol, kteří mají zájem zdokonalit se v základních technikách /viz obsah výuky/. Na studenty středních škol jsou kladeny u talentových zkoušek vyšší nároky a proto jsou i učební osnovy této náročnosti přizpůsobeny.

Výuka je 2hodinová /120min / a probíhá 1-3x týdně. Ve skupině je maximálně 8 až 10 žáků. Žákům 9. ročníků/ ti, kteří se přihlásí až v 9.ročníku/ doporučujeme výuku 2x - 3x v týdnu, vzhledem k časové náročnosti přípravy na blížící se talentové zkoušky. Talentové zkoušky probíhají na všech středních a vyšších odborných uměleckých školách již od druhé poloviny ledna. Talentová zkouška se skládá z předložení cca 15 domácích prací, praktické a teoretické části.

Základním předpokladem pro úspěšné absolvování talentových zkoušek je zvládnutí základních technik / viz obsah /. Určitá lehkost tahů, stínů, cit pro barvu a perspektivu, vlastní tvůrčí schopnosti/fantazie/, to je to na co kladou důraz naše výtvarné učební osnovy.

Tvůrčí práce je oproti výuce v zájmových kroužcích ve fázi učení určitou řeholí. Zvládnutí základů žákům otevře cestu k využití nabytých schopností,  které se mohou u nás naučit používat a aplikovat ve výtvarné praxi.

OBSAH VÝUKY

praktická část

kresba  tužka, uhel, rudka, pero
malba